Informační deska

Vodoměry a spotřeba vody

Datum události: 

04.08.2015

Vážení majitelé bytů
V poslední době členové představenstva našeho SVJ zaznamenaly názory, že by se měly byty vybavit vodoměry. Tuto skutečnost jsme diskutovali již na poslední členské schůzi SVJ. Jen zopakuji závěry. V našem době je osazení bytů vodoměry téměř nerealizovatelné. Domovní rozvod s možností osadit vodoměr nepočítá a vyžadovalo by to kompletní rekonstrukci rozvodů. Popíšu na příkladu mého bytu:
WC - jeden přívod, ve zdi se větví na výtok do záchodové mísy a do umyvadla. Rozvod vody veden pod obkladačkami
Koupelna - jeden přívod, ve zdi pod obkladačkami se větví na výtok do umyvadla, vany, k pračce a ke kotli na ohřev TUV
Kuchyň - samostatný přívod studené vody, teplá voda z koupelny
Jak vidno, do mého bytu jdou tři samostatné přívody vody. Tudíž k měření by byly potřeba tři vodoměry. Navíc dva z nich by musely být umísteny pod dlaždicemi, tudíž by bylo nutno zcela rekonstruovat koupelnu a WC. Podobně je tomu i v ostatních bytech.
Rozvody byly předělány před cca 20 lety a není tedy potřeba žádných změn. Předělání přívodů vody tak, aby je bylo možno osadit max. dvěmi vodoměry na byt odhaduji asi na 30 tisíc na byt tedy, cca 500 tisíc na dům. Předpokládám, že roční úspora na dům by byla asi ve výši 30 tisíc, navíc každý vodoměr je nutno jednou za tři roky nechat otestovat (cca 1300,-Kč/kus), takže návratnost této investice je asi za 30 let. Proto nám nepřipadá vhodné o vodomerech pro každý byt uvažovat. Přívodní potrubí do domu nechá osadit vlastním vodoměrem, který bude kontrolovat ten oficiální a budeme moci kontrolovat, zda vodárenský neproměřuje.
Na závěr bychom Vás chtěli požádat, abyste na na náš e-mail (ps704@email.cz) nahlásili počet osob, které ve Vašich bytech skutečně přebývají, aby rozúčtování vody bylo spravedlivé. Koncem srpna tento aktualizovaný seznam předáme správci.

Stránky provozuje

www.bytovedruzstvo.eu

Webové stránky pro bytová družstva a SVJ

Ing. Miloslav Marel

IČ: 76377687

+420 725 451 331 (toto je kontakt pouze na provozovatele webu a nikoliv na předsednictvo družstva / společenství)

 
 
 
Vodoměry a spotřeba vody | Bytové družstvo Pod sokolovnou 704

Chyba

Chybová zpráva

  • Zadaný soubor temporary://fileozZtG1 nemohl být zkopírován, neboť cílová složka není správně nastavena. Může to být způsobeno problémem s právy k souboru či složce. Další informace jsou dostupné v systémovém logu.
  • Zadaný soubor temporary://file4HzNvF nemohl být zkopírován, neboť cílová složka není správně nastavena. Může to být způsobeno problémem s právy k souboru či složce. Další informace jsou dostupné v systémovém logu.
  • Zadaný soubor temporary://fileMniJlj nemohl být zkopírován, neboť cílová složka není správně nastavena. Může to být způsobeno problémem s právy k souboru či složce. Další informace jsou dostupné v systémovém logu.
  • Zadaný soubor temporary://filecKQrdX nemohl být zkopírován, neboť cílová složka není správně nastavena. Může to být způsobeno problémem s právy k souboru či složce. Další informace jsou dostupné v systémovém logu.
Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.